0 yorum  |  Yorum Yap
Ürün Kodu: A6
Stok Durumu: 98
25,00 TL
  • Çocuklardaki düzen tutkusu yetişkinlerden farklı bir şeydir. Düzen yetişkine göre dışa dönük bir zevk sağlarken küçük çocuklar için hayvanlar için üzerinde yürüyecekleri toprak, balıklar için içinde yüzebilecekleri su neyse odur.

    Çocuğun kendine has düzen ihtiyacını bireyin içindeki kişiliğin ve bilgisinin inşa edilmesi şeklinde görmüştür. Çocuk, çevresinden aldığı ve kendisini etkileyen resimlerin, izlenimlerin üstesinden gelmeye çalışır. Bunu yaparken de içindeki bir organizasyon yapısı ile kütüphanedeki raflara benzer her bir izlenimi, resmi, deneyimi kendine uygun yere yerleştirerek inşa ederler.

   Çocuk somut materyallerle somut aktiviteler sayesinde en kolay şekliyle öğrenebilir.“İnsan düşünüyorsa elleriyle düşünüyor ve faaliyette bulunuyor” denilebilir. Eller için özellikle geçerli olan duyular ve motorik için de genellikle geçerlidir. Onlar aynı zamanda zekanın gelişmesinin temelidirler. Hareket araçları ve duyu algılamaları alıştırmalarla ne kadar mükemmelleşir ve gelişirse zeka o kadar çabuk algılayabilecek ve algıladıklarını gerçekleştirecektir.

   Duyular ve hareket zihnin araçlarıdır. Zihin onların sayesinde kendisini ifade edebilir, onların sayesinde gelişir.

    Materyaller duyu ve motoriği geliştirecek ve hassaslaştıracaktır. Onların sayesinde de anlamak, idrak etmek ve algılamak desteklenecektir.

   “Benlik kendi zekasını duyusal güçler vasıtasıyla kendisini inşa eder.

   küçük çocuğun çalışma biçimi yetişkinin çalışma biçiminden tamamen farklıdır. Çocuk çalışmasının sonucunda yetişkinde olduğu gibi maddi bir hedefe yönelik olmadığından hızlı bir biçimde çalışmamaktadır. Çocuk için dış dünyadaki nesneler hiçbir zaman ulaşılacak bir hedef değildir, çocuk için her şey kişiliğinin oluşmasına katkı sağlayacak bir araçtır yalnızca.

   Onluk kartlar ne işe yarar ?

   Onluk kart matematik eğitiminde çok önemli ve keyifli bir materyal.Bölümlere koyduğumuz küçük kartlarla toplama , çıkarma sayma gibi işlemleri kolaylıkla yapabiliyoruz.

   Onluk kartlarla ve şeffaf sayma pulları ile ritmik sayma , kesirler ve ondalık kesirleri modelleme , sayıları gruplandırma , vb. etkinlikler yaptırılabilir.

   Açıklama  : Paketin içinde onluk kart ve sayma pulları bulunmaktadır.


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Doğrulama Kodu