0 yorum  |  Yorum Yap
Ürün Kodu: A3
Stok Durumu: 99
25,00 TL
   • Çocuk, özeldir, tektir.
   • Kendine has bir varlıktır.
   • Çocuk etrafındaki maddesel dünyayı absorbe eder, gelecekte yetiştireceği kişi modelini biçimlendirir.
   • “Çocuk, insanların mimarıdır.” Bu mimarlar farkında olmadan içlerindeki inşa planına uyarak kendi ritimleri doğrultusunda kendilerini geliştirmeye çalışırlar.
   • Bu gelişime yetişkinler etki edemezler çünkü onlar inşa planını bilmemektedirler. Ancak, bir yetişkinin zamansız müdahalesi ya bu inşa planını tahrip edebilir ya da yanlış bir yöne yönlendirebilir.
   • Eğitiminin temel taşlarından birisi hazırlanmış çevredir. Çocuklar hazırlanmış çevredeki  materyallerinden, bireysel ilgi ve eğilimine göre bağımsız olarak seçim yaparlar.
   •  okullarında çocuklar, istedikleri materyalle, istedikleri zaman, istedikleri yerde calışırlar.
   • Çocuklara istedikleri kadar tekrar etme imkanı sunulur. Erken öğrenen yeni bir çalışmaya geçebilecektir, çünkü öğrenmede herkesin farklı bir ritmi vardır.
   • Materyallerdeki hata kontrolü çocuğun kendi hatasını bulmasıyla gerçekleşir. Başka birinden uyarıya, onaya ve düzeltmeye gerek kalmaz. Kendi kendisini düzeltmesine olanak sağlar. Böylece yetişkinden bağımsızlaşmak doğal olarak gerçekleşir.

   Çocuğun güçlü bir karakterde yetişmesini sağlamak için “bir bakıma fiziksel ve ruhsal bir hijyene” ihtiyaç vardır. Bu durumda yetişkinlerin görevi çocuğun içindeki yeteneği ve gizil gücü uyandırmak ve onları gelişim sürecinde desteklemektir.

    Çocuklar, istedikleri materyalle, istedikleri zaman, istedikleri yerde calışırlar. Dolayısıyla yöntemimizin  özü, çocuğa önceden hazırlanmış bir çevrede kendi kendini geliştirebileceği şekilde hareket ve faaliyet özgürlüğü tanımayı amaçlayan, kendi kendine oluşan ve gelişen bir yöntem ve sistem anlayışıdır.

   “Çocuğa hazırlanmış bir çevrede, çocuğun kişiliğini oluşturması için özgürlük tanıyan, kişiliğinin gelişim sürecini destekleyen, çocuğun kendi onuru içerisinde bireyselleşmesi ve sosyalleşmesini ciddiye alan, bireye özgü adil bir eğitimdir.

   Geometri şeridi; çeşitli uzunluklardaki ve çeşitli renklerdeki plastik şeritlerin üstünde eşit aarlıklı olmak şartıyla açılmış deliklerinde bulunduğu , iki boyutlu geometrik şekillerin oluşturulmasını ve özelliklerin kavranmasını amaçlayan bir metaryeldir.Öğrenci bu metaryeli istediği şekli istediği uzunluklarla şeritlerin üstündae bulunan deliklere pim geçirip sabitleyerek oluşturur. Daha birçok şekil oluşturabilir.

   Açıklama : Kutu içerisinde 55 parça ve kitapçık bulunmaktadır.Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Doğrulama Kodu