0 yorum  |  Yorum Yap
Ürün Kodu: A3
Stok Durumu: 100
35,00 TL

  • Materyal çocuklara öğrenmenin eller aracılığı ile gerçekleştiğini öğretir. Zihinsel kavramlar ellerle kavramaktan gelir. Bu yaşlarda çocuklar soyut kavramların somut nesnelerde yattığını sezerler. Çocuklara istedikleri kadar tekrar etme imkanı sunulur. Erken öğrenen yeni bir çalışmaya geçebilecektir, çünkü öğrenmede herkesin farklı bir ritmi vardır.
  • Çalışmalar yerde, ayakta ya da masada yapılabilir. Bu özgürlük çocuğun içinden gelen hareket etme isteğinin bastırılmamasını sağlar. Çocuklar materyallerle tek başlarına çalışabildikleri gibi ikili ya da daha büyük gruplarla çalışabilirler.Bu sayede büyük bir odaklanmayla ve çoğunlukla hayret uyandıracak kadar uzun çalışırlar.

   Bütün bu materyaller çocuğun ruhsal düzenini oluşturmasında ona yardımcı olur. Düşünsel materyaller objelerin tanınmasını sağlamaktadır ve böylece çocuğun daha yüksek bir zeka icraatında bulunmasını sağlar. Çocuğun bu materyalleri kendi başına kullanmasını öğrenmesi kendi başına hedef koymasını ve bu amaç doğrultusunda çalışmasını sağlayacaktır.

   Materyallerdeki hata kontrolü çocuğun kendi hatasını bulmasını gerçekleştirerek birilerinin onu uyarmasına ya da düzeltmesine gerek bıraktırmayarak, kendi kendisini düzeltmesine olanak sağlar. Böylece yetişkinden bağımsızlaşmak doğal olarak gerçekleşir.

   Kendi başlarına deneyimler ve keşifler sağlayan bu materyaller çocuk için dünyayı keşfetmelerini sağlayan anahtarlar görevini görür.

   Geometrik şekillerin çocuklara faydaları nelerdir ?

   1) Çocukların renk ve şekil algılarının gelişimine yardımcı olması için hazırlanmıştır.

   2) Geometrik şekiller çocuğunuzun hayal gücünü geliştirir.

   3) Zihinsel yeteneğin korunmasındsa ve gelişmesinde fayda sağlar.

   4) Geometrik şekiller , yeteneğin geometrik fikirlerin ve becerilerin geliştirilmesinde ve hatta sayıların anlaşılmasında çok önemli bir yere sahiptir.

   5) Geometrik şekil oluşturma parçalarına ayırma beceri düzeylerini geliştirir.

   6) Geometri , küçük yaşlardan itibaren matematik ile tanışılmasını sağlayan , matematiğn şekillerle ilgili bir çalışma alanıdır.

   7) Geometri , çözümleme , karşılaştırma , genelleme yapma gibi temel becerilerin yanısıra , inceleme , araştırma , eleştirme öğrendiklerini tema biçiminde ortaya koyma , özenli dikkatli ve sabırlı olma , düşüncelerini açık seçik ifade etme bilişsel becerilerin gelişmesinede olanak sağlamaktadır.

   Açıklama ; Paketin içinde 6 parça 10 cm büyüklüğünde geometrik şekiller bulunmaktadır.
Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Doğrulama Kodu